המדריך המלא למציאת המקעקע המושלם עבור הקעקוע הבא שלך

בחירה במקעקע הנכון עבורך יכולה להיות לא פשוטה כאשר לא יודעים מאיפה בכלל מתחילים לחפש. קיימים מספר פרמטרים חשובים ביותר שעליך לשים לב בכדי לדעת איך לבחור את המקעקע הנכון עבורך. קעקועים נועדו להישאר לנצח, לכן וודא לבחור את המקעקע שלך בצורה הטובה ביותר, כזו שלא תשאיר מקום לטעויות.

קח את הזמן כדי לבחור מקעקע עימו אתה מרגיש בנוח. חשוב שתרגיש ביטחון ביכולות ובניסיון של המקעקע לפני שיתחיל ביצוע הקעקוע עצמו. המשך לקרוא וגלה את כל המידע הנדרש כדי לדעת איך לבחור מקעקע בדרך הטובה ביותר, מבלי להחסיר אף פרט.

ככה מוצאים היום

אחד הדברים הראשונים שעליך לדעת בעת בחירה של מקעקע, הוא שקיימים עשרות ומאות מקעקעים באיזורך. חלק מהמקעקעים מוכשרים יותר וחלק פחות, חלק מהם מפורסמים ברשתות החברתיות ואילו חלקם הגדול עדיין נמצאים מתחת לרדאר/נסתרים מהכלל.

כאן באתר תוכל להיחשף לכל המקעקעים המוכשרים והמומלצים ביותר, אותם תוכל לסנן ולמצוא את אלה המתאימים לך ביותר. מעכשיו אפשר למצוא בקלות מקעקעים מומלצים הנמצאים באיזור שלך, לצפות בתיק העבודות המלא שלהם ואפילו לדעת ‘כמה יעלה לך הקעקוע’ אצל כל אחד ואחד מהם!

ביחד עם ‘ארגז הכלים של טאטומי’ אשר יעזור לך למצוא את המקעקעים המוכשרים והמומלצים ביותר עבורך, קיימות מספר נקודות אשר חובה לשים עליהן דגש בעת בחירה של מקעקע.

המלצה טובה על מקעקע יכולה להגיע ממגוון מקומות. היא יכולה להגיע מחבר קרוב שעבר חוויה חיובית אצל מקעקע או אפילו מתשאול אנשים ברחוב עם קעקועים יפים בנוגע למקעקע שביצע עבורם את הקעקוע (יכול להיות שתצאו מעט מטרידים, מניסיון…). לא קיים תחליף להמלצה טובה כדי לעזור לנו בביצוע החלטות בחיים, וכשזה נוגע להחלטה כה חשובה כמו בחירה של מקעקע – המלצות הן הכרחיות.

כמות יפה של המלצות על מקעקעים ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של חלק נכבד מהמקעקעים, כאשר תוספת של חשבון אינסטגרם פעיל יכולה גם היא להעיד על פופולאריות המקעקע ולרמז על יכולותיו המקצועיות.

בשבילנו זה לא מספיק. אמנם פרסום חיובי ברשתות חברתיות יכול לייצר למקעקע תדמית רצינית ומקצועית, אך יחד עם זאת ניתן להשפיע עליו בקלות וללא כל פיקוח, מה שיוצר עיוות של המציאות ובמקרים מסוימים גם בחירה לא נכונה של מקעקע.
טאטומי משנה את עולם הקעקועים בישראל באופן בו היא עוזרת לכל אחד למצוא את המקעקע המתאים עבורו. באמצעות ‘הדרך של טאטומי’ תוכל לשבת בנחת בכיסא ולהתקעקע בראש שקט, כדי להבטיח ש’פאדיחות עם קעקועים’ לא יקרו לך/תראה רק אצל אחרים.

השראה מ

צפייה בתמונות של קעקועים היא המפתח לבחירה נכונה של מקעקע. הרי זה ידוע ש”תמונה אחת שווה אלף מילים”… אז במקום לחפש מילה טובה על מקעקע, למה לא פשוט לראות את כל מה שיש לו להציע?

כל מקעקע רציני כבר יודע שהקלסרים הכבדים המכילים את מאות התמונות של עבודות שביצע כבר הפכו ללא רלוונטיים, וכעת הדרך הטובה ביותר לחשוף את תיק העבודות של המקעקע היא באמצעות האינטרנט.
חיפוש תמונות של קעקועים באינטרנט יכול להניב תוצאות רבות של תמונות ושלל סגנונות שונים של קעקועים, אשר יכולים לעזור לכל אחד החושב לבצע קעקוע.
אותה כמות עצומה של קעקועים יכולה לתרום בהבנה ובבחירה של סגנון הקעקוע הבא שלך, אך גם שיטה זו מלווה בכמה חסרונות.
החיסרון העיקרי בקבלת השראה מתמונות של קעקועים באינטרנט הוא שברוב המקרים – הקעקועים שתאהב הם כאלה המבוצעים על ידי מקעקעים ספציפיים אשר לא תמיד נמצאים בקרבת מקום, אם בכלל.

בדיוק בשביל המטרה הזו הוקם טאטומי, אשר במקום אחד מרכז תמונות של אלפי קעקועים אשר בוצעו על ידי המקעקעים המוכשרים והמומלצים ביותר בישראל.
צפה בתיק העבודות המלא של המקעקע או התרשם מגלריית תמונות ענקית של קעקועים במגוון סגנונות, אותן תוכל לסנן לפי רצונך האישי.
באפשרותך לחפש תמונות של קעקועים מתוך עשרות סגנונות שונים, או לחילופין לחפש תמונות של קעקועים לפי איזורים שונים בגוף.

צפייה בכמות גדולה של קעקועים תעזור לך לראות בצורה ברורה יותר את יכולות המקעקע ורמת הדיוק שלו אפילו בפרטים הקטנים. הסתכל על פרטים כמו הצבע של הקעקוע, המשכיות וחוזק קווי המתאר של הקעקוע וכמובן נראות הקעקוע באופן כללי, שכן לפעמים עודף של פרטים יכולים גם הם להזיק לקעקוע.

השורה התחתונה היא שעליך להרגיש בנוח לגבי יכולות המקעקע, אותן תוכל לגלות בעיקר לפי תמונות של קעקועים מתיק העבודות שלו. בדוק אם סגנון הקעקועים שלו מרגש אותך ואתה יכול לדמיין את אחד מקעקועיו על גופך.
מקעקע שיקלע לטעם שלך יגרום לך באופן אוטומטי להרגיש נוח יותר לגבי הבחירה בו.

היא שם המשחק

כשזה נוגע לבחירה של מקעקע – אסור להתפשר על מקצועיות. מקעקע מקצועי הוא כזה שידע לענות על דרישות הלקוח ויספק לו את הקעקוע המתאים עבורו.
חלק נכבד מהמקצועיות של המקעקע ניתן לראות בצורת העבודה שלו והשמירה שלו על סטריליות מקסימלית במהלך הקעקוע עצמו.
חוסר היגיינה במהלך ביצוע קעקוע יכול לגרום לתוצאות קשות כמו אינפקציה, הרעלת דם, ובמקרים חריגים גם להפטיסיס*.

משרד הבריאות הוא הגוף המפקח על אנשים העובדים בתור מקעקעים בישראל, אך הוא ממש לא מספיק כדי לקבל אסמכתא לטיב המקעקע והאופן בו הוא שומר על ניקיון בעת עבודתו.

לכן, חשוב לשים לב שהמקעקע משתמש בכפפות חד פעמיות בעת עבודתו. על הסטודיו להיות נקי, כשכל משטחי העבודה צריכים להיות נקיים טרם התחלת עבודה על קעקוע חדש. קופסת הדיו, יחד עם המחטים וה’פוטס’ צריכים להיפתח בנוכחות הלקוח, על מנת לוודא 100% סטריליות.

איך אפשר לזהות אם המקעקע מקצועי ועובד בצורה נקייה טרם הקעקוע עצמו אתה שואל? הדרך הטובה ביותר לזהות מקעקע מקצועי היא פשוט… לדבר איתו. לא קיים תחליף להרגשה שתקבל בשיחה עם מקעקע, כאשר מקעקע מקצועי הוא זה שיענה לך על כל השאלות בצורה מלאה, יסביר לך על כל ‘תהליך ביצוע הקעקוע’ ובסופו של דבר יגרום לך להרגשת ביטחון מלאה.

אם אתה מרגיש מודאג לגבי רמת הניקיון והמקצועיות של המקעקע, עדיף לחפש אחד אחר. אין לך סיבה להרגיש מחויב למקעקע רק משום שקבעת עימו פגישה. אמנם המקעקע הוא זה שמוטלת עליו האחריות לשמור על היגיינה בכל רגע נתון במהלך קעקוע, אך זו לגמרי האחריות שלך לוודא שהוא יודע מה הוא עושה, בטח כשזה נוגע לגוף שלך.

מיקום מיקום מיקום

אז נכון, לנסוע לתל אביב להיכן שנמצאים מרבית המקעקעים המוכרים בארץ היא אפשרות טובה, אבל פעמים רבות תופתע לגלות שהמקעקע המתאים לך ביותר נמצא דווקא קרוב יותר משאתה חושב. אין ספק שתמצא כמות גדולה של מקעקעים בתל אביב, כשאת המקעקעים הטובים בתל אביב אנחנו אפילו מכירים מקרוב, אבל אנו תמיד ממליצים לבדוק מקעקעים גם באזורים שונים בארץ.

מקעקעים טובים ומומלצים באיזור המרכז קיימים בשפע, אך יחד איתם קיימים גם לא מעט מקעקעים אשר לא בטוח שתרצו שיניחו עליכם את ידם. באפשרותך למצוא מקעקעים מומלצים באיזור הצפון, מקעקעים מומלצים באיזור המרכז ומקעקעים מומלצים באיזור הדרום ממש כאן באתר.

אז רגע לפני שאתה מניע את האוטו ויוצא לנסיעה ארוכה, שים לב שבדקת מקעקעים מומלצים באזור שלך ותוכל לחסוך זמן יקר וגם לא מעט כסף.

רבים מהאנשים מניחים שקעקוע קטן ופשוט הוא כזה שאין בו הרבה מקום לטעויות, וכתוצאה מכך אינם משקיעים מחשבה בבחירת המקעקע המתאים למשימה.
מהניסיון שלנו אנו כבר יודעים שזה פשוט לא נכון… גם קעקועים קטנים ובמיוחד קעקועים פשוטים הם אלה הדורשים הרבה מחשבה בבחירת מקעקע מתאים, שכן לפעמים אותם קעקועים הם אף יותר מסובכים לביצוע מאשר קעקועים גדולים.

כשזה נוגע לעיצוב הקעקוע שדמיינת אין מקום לפשרות. העיצוב של הקעקוע שתבחר צריך להיות ברור לגמרי וכזה שגם המקעקע יכול להבין עד הסוף. לכן, דווקא הקעקוע הפשוט שחשבת עליו הוא זה הדורש הבנה ומקצועיות מקסימלית מצד המקעקע על מנת שידע להציג את הסיפור שלך דרך הקעקוע בצורה הטובה ביותר.

ומה בנוגע לקעקוע גדול?
גם במקרה הזה נדרשת מקצועיות מרבית מצד המקעקע. הקושי כאן נובע מצורתו של גוף האדם והעקמומיות המשתנה בכל אזור בגוף. קעקוע גדול מכיל קווים ארוכים אשר מוכרחים להשתלב בצורה טבעית על הגוף ולהתחבר אחד לשני באופן מושלם. גם השרירים (או חוסר השרירים) מהווים מכשול בעת ביצוע הקעקוע ולכן נדרש מקעקע מקצועי אשר ידע להתחשב בכל אותם שינויים בגוף ולהגיע לתוצאה הרצויה.

חשוב להבין שכל קעקוע, בין אם מדובר בקעקוע קטן ופשוט או קעקוע גדול ומורכב יותר, עתיד להישאר על הגוף זמן רב (בשאיפה) ועליו להעביר את המשמעות האישית והמסויימת של כל אחד.
לכן, קח את הזמן בעת בחירת העיצוב לקעקוע שלך ובוודאי בעת בחירת המקעקע שיבין אותו בצורה מלאה וידע לבצע אותו בדיוק כפי שדמיינת.

השאלה כמה יעלה לך הקעקוע מהווה חלק משמעותי בבחירה של מקעקע והתשובה אליה יכולה לתרום רבות לתחושת הביטחון או חוסר הביטחון ביכולות המקעקע.
אנשים רבים נוטים לייחס יכולת מקצועית גבוהה ותוצאות מדהימות למקעקעים אשר מציעים טווח מחירים גבוה ואילו מהצד השני קיימים גם אנשים אשר יעדיפו ללכת דווקא עם האפשרות הזולה ביותר. אנו בטאטומי נוכחים לגלות בכל פעם מחדש כמה אותן הנחות הן שגויות, כשהמקעקע המומלץ ביותר עבורך יכול להציע גם מחיר קעקוע ממוצע ולפעמים אף נמוך מהמחיר הממוצע בשוק.

כדי לענות על השאלה כמה עולה קעקוע בצורה הטובה ביותר, עלינו להבין כי קיימים מספר מרכיבים העומדים מאחורי מחיר הקעקוע.
המרכיבים העיקריים המשפיעים על מחיר הקעקוע כוללים את היכולות המקצועיות של המקעקע, מידת הפופולאריות שלו והמיקום הפיזי של הסטודיו, ביחד עם עיצוב הקעקוע עצמו, הגודל של הקעקוע ומיקומו על הגוף.

סטודיו לקעקועים יכול להציע מחירים קבועים וברורים לדוגמאות מוכנות של קעקועים אשר ביכולתך לבחור מתוך הקטלוג שלו, אז כשזה נוגע ל’קעקוע בהתאמה אישית’ – המחיר עלול להיות שונה מאוד בין המקעקעים.
שיטת התמחור הנהוגה בישראל היא מחיר קבוע וסופי (פלאט רייט) אשר כולל את כל המרכיבים שדיברנו עליהם הנוגעים למחיר הקעקוע, בתוספת עלות הצבעים, מורכבות הקעקוע והזמן שמעריך המקעקע לביצוע הקעקוע עד סיומו. זוהי הדרך הנכונה והיחידה שעליכם לקבל בעת קבלת הצעת מחיר ממקעקע, שכן קיים מספר מועט של מקעקעים בישראל המנסים לחכות דפוסי עבודה של מקעקעים בחו”ל ואשר מציעים מחיר לקעקוע לפי מחיר לשעת עבודה(האורלי רייט). צורת תמחור זו לאט לאט נעלמת מהעולם, אך חשוב לוודא שלא תבחרו בה וכך לא תופתעו מהוצאות נוספות ובלתי צפויות.

באופן כללי ניתן לומר שמקעקעים מציעים מחיר מינימאלי לפתיחת מחט ולביצוע קעקוע קטן (בגודל של עד 5 על 5 ס”מ) במחירים של החל מ200 ₪. גם מחיר זה אינו קבוע והוא יכול לנוע גם עד למחיר של 700 ₪  עבור קעקוע קטן אם מדובר בסטודיו מוכר לקעקועים או קעקוע קטן אך מורכב לביצוע.

אז עכשיו כשברור יותר ממה מורכב מחיר הקעקוע ושלצערנו אין דרך לקבל הצעת מחיר סופית מבלי להיפגש עם המקעקע עצמו, ברצוננו לחשוף אותך לכלי נוסף מ’ארגז הכלים של טאטומי’ אשר בעזרתו תוכל לקבל הערכת מחיר לכל קעקוע שתבחר.
נסה את זה עכשיו.

בוחרים עם הלב

בסופו של דבר קעקוע מוצלח נמדד בהרגשה שהוא מעניק. אותה הרגשה מורכבת בעיקר מהיכולת של המקעקע להבין את צרכי הלקוח ולעזור לו בתהליך שיכול להיות לא פשוט אם עוברים אותו לבד.
צור קשר עם מספר מקעקעים וקבע איתם פגישה. שתף אותם בנוגע לרעיון שלך לקעקוע והקשב לעצותיהם. תכנן סקיצה בעזרתו של המקעקע ושים לב להרגשה שאתה מקבל.
יש פרפרים בבטן? סימן שמצאת את המקעקע הנכון עבורך.
לסיכום, הבחירה במקעקע שיפגוש את ציפיותיך יכולה לקחת זמן ועלולה להיות לא קלה.
העצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת היא לקחת את הזמן ולא למהר כשניגשים לבחור מקעקע. קעקועים נשארים קבועים על הגוף (בדרך כלל), לכן חשוב שתשקיע זמן ומחשבה רבה בבחירת הקעקוע עצמו ובוודאי בבחירת המקעקע המתאים למשימה.

העצה השניה שאנו ממליצים היא לבדוק אותנו. טאטומי הוקם במטרה לעזור לך לבצע את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך בכל הנוגע לקעקועים, כשכל תשומת הלב שלנו מוקדשת לחיפוש מתמיד אחר המקעקעים המוכשרים והמומלצים ביותר בישראל.X

Send this to a friend