המדריך המלא לבחירת הקעקוע המושלם עבורך

מבינים את חשיבות ההחלטה

איך לבחור קעקוע יכול להיות תהליך ארוך ומייגע, כאשר בחירה לא נכונה יכולה להוביל לתוצאות מבאסות ובעיקר כואבות. קיימים הרבה גורמים ששווה להתעכב עליהם כדי להיות בטוח איך לבחור קעקוע שיתאים לך, וחשוב מזה – קעקוע שלא תתחרט עליו.
פרמטרים חשובים שחובה לשים עליהם דגש כדי לבחור קעקוע בצורה נכונה הם הגודל שלו, הצבע של הקעקוע, המשמעות מאחוריו, הסגנון של הקעקוע והמיקום שלו על הגוף. לאלה מתווספת כמובן בחירה נכונה של מקעקע על מנת לספק את התוצאה הטובה ביותר ואת הקעקוע כפי שתמיד דמיינת.
השורה התחתונה היא לא למהר ולקחת את הזמן כדי להיות בטוחים ב100% כאשר בוחרים קעקוע חדש. חיפוש מעמיק של מידע הרלוונטי לסגנון הקעקוע שחשבת עליו בתוספת תמונות של קעקועים דומים יכול להיות קריטי בעת בחירה של קעקוע שתהיה שלם לגביו לגמרי.

TattooMe מרכזת עבורך את כל המידע שצברו יחדיו עשרות מהמקעקעים המוכשרים והמומלצים ביותר בישראל, ביחד עם אלפי לקוחותיהם אשר בחרו, קועקעו וחשוב מכל – דירגו את איכות השירות שקיבלו מהמקעקעים. לקריאה מעמיקה של איך לבחור מקעקע לחץ כאן.

במאמר מוצגים השלבים המלאים בעת בחירה של קעקוע שיהיה נכון עבורך.
חשוב לומר שהיופי בבחירה של קעקוע הוא הרעיון העומד מאחוריו, כאשר אצל כל אחד הרעיון יכול להגיע מכיוון אחר לגמרי.

הכל מתחיל

אנחנו מאמינים שזהו השלב החשוב ביותר בבחירה של קעקוע. חלק גדול מהאנשים אינם מקדישים זמן רב מספיק כדי למצוא סיבה או רעיון מספיק טוב לקעקוע. בחירת קעקוע בצורה פזיזה יכולה להוביל לתוצאות נוראיות ולכן חשוב מאוד שהרעיון שלך לקעקוע יהיה כזה שחשבת עליו במשך תקופה ועדיף שיהיה בעל משמעות ייחודית עבורך.

קיימים אינספור ‘רעיונות טובים לקעקועים’ וההמלצה שלנו היא לראות כמה שיותר ולזהות את הרעיון המתאים ביותר עבורך. רעיון טוב לקעקוע צריך לשקף אותך בדרך ייחודית אשר אתה רואה לנכון. הוא יכול לרמז על תכונה בך שאתה אוהב או רוצה לחזק, על תחביב שלך שאתה לא מסוגל לחיות בלעדיו או אפילו להגיע אך ורק מטעמי יופי ואסתטיות.

חשוב להבין שיחד עם נראות הקעקוע עצמו והאופן בוא הוא מוצג על הגוף, קעקוע טוב הוא כזה שהרעיון מאחוריו מגובש לחלוטין ולא ישתנה בקלות.

עכשיו כשתדע את הסיבה שבגללה אתה מעוניין בקעקוע, תוכל להיות שלם יותר בבחירה של הקעקוע והאופן בו תראה אותו בהמשך חייך.


מחברים

גם אם אתה יכול לדמיין לפרטי פרטים איך יראה הקעקוע שלך, ואפילו ציירת אותו בתור סקיצה מפורטת שרק מחכה שתהפוך אותה לקעקוע, אתה עדיין חייב לבדוק מקורות השראה נוספים אשר יעזרו לך להיות שלם עם ההחלטה, עד הסוף.

אחת הדרכים הטובות ביותר למציאת קעקועים היכולים לקלוע לטעם ולרעיון שלך היא חיפוש באינטרנט. חיפוש תמונות של קעקועים באינטרנט יכול להוביל לכמות תוצאות עצומה, שחלקים מהן חייבות להיות רלוונטיות עבורך. האינטרנט מוצף במידע ותמונות של קעקועים בכל הסוגים והסגנונות, כאשר בקלות ניתן לבקש מהמקעקע להעתיק כל תמונה של קעקוע בו אתה חפץ. אלא שהמציאות לא כל כך פשוטה… קעקועים רבים אליהם אנו נחשפים באינטרנט (ולצערנו בעיקר הקעקועים היפים והמיוחדים ביותר) מבוצעים על ידי מקעקעים מוכשרים מאוד ובעלי סגנון עבודה מאוד מסוים, שלא תמיד נמצאים בקרבת מקום.

בחירה במקעקע רנדומאלי ובקשה ממנו להעתיק קעקוע שראיתם באינטרנט יכולה להוליד תוצאה יפה, אך באותה מידה היא יכולה להוביל לקעקוע עקום, לא פרופורציונאלי ובעיקר לא מדוייק.

אנו ממליצים לך לבדוק את ‘גלריית התמונות שלנו’ ולהתרשם מאלפי קעקועים יפים ומיוחדים שביכולתך לאמץ בקלות, בלי לשבור את הראש יותר מדי.
באפשרותך לסנן תמונות של קעקועים באתר ולמצוא אך ורק קעקועים הנוגעים לרעיון ולטעם שלך. 
החלק החשוב ביותר הוא שאותם קעקועים שתראה אצלנו הינם קעקועים המבוצעים על ידי מקעקעים מוכשרים ומומלצים אשר נמצאים בישראל וביכולתך להגיע אל כל אחד מהם.

חושבים על

לאחר שגם הרעיון לקעקוע גובש בצורה מלאה ואפילו מצאת תמונה של קעקוע כמעט זהה לזה שדמיינת, כעת הגיע הזמן להיכנס לעובי הקורה ולחשוב על כמה פרטים חשובים ביותר שיעזרו לך להבין איך יראה הקעקוע באמת.

מחליטים על הקעקוע

 המחשבה על גודל הקעקוע שתרצה לבצע היא קריטית, שכן בחירה בגודל מסויים מגבילה את סגנון ועיצוב הקעקוע. דוגמא לכך ניתן לראות בקעקועים מסוג פורטרייט המכילים פרטים ואלמנטים רבים. כמובן שקעקועים מסוג זה מחוייבים בפיסת עור גדולה ואינם יכולים להיות מוצגים בתור קעקוע קטן. באותה מידה גם קעקוע פשוט של “תו מוזיקה” עלול להיראות רע מאוד אם יתפרס על פני חלק גדול מהגוף.

מחליטים על הקעקוע

רבים הם האנשים אשר מיקום הקעקוע שהם מעוניינים בו ידוע כבר מההתחלה אך בכל זאת יש כמה דברים שחשוב לדעת כשבוחרים את מיקום הקעקוע.
חשוב מאוד לדעת שקיימים איזורים בגוף בהם קעקועים הם כואבים יותר. קעקוע בגב כואב פחות מקעקוע בצלעות, ואילו תתפלא לדעת (או שלא) שקעקוע על הקרסול כואב יותר מקעקוע על החזה. 
נוסף לכך חשוב להבין אילו איזורים בגוף ניתן להסתיר בדרך שהיא פשוטה יחסית ואילו איזורים דורשים הסוואה רבה יותר. זהו שיקול שחובה לקחת בחשבון כשבוחרים את מיקום הקעקוע, שכן רבים הם האנשים המעוניינים לענוד קעקועים שניתן להסוות.

מחליטים על הקעקוע

אמנם ההחלטה לבחור בקעקוע בצבע אחד נראית לחלק מהאנשים ברורה למדי, קיימים לא מעט אנשים אשר מעוניינים קצת יותר בהדגשת הקעקוע שלהם.
נהוג לחשוב שקעקוע סטנדרטי הוא כזה המבוצע על ידי צבע אחד שהוא בדרך כלל שחור, אך בהסתכלות מעמיקה ניתן לגלות שמירב הקעקועים מבוצעים דווקא על ידי שני צבעים הכוללים את הצבע השחור לקווי המתאר ואת הצבע האפור למילוי איזורים קטנים ואפקט של צל.

מתייעצים

לא משנה איזו החלטה אנו עושים בחיים, חיזוקה על ידי משפחה או חברים קרובים תמיד יכולה לעזור, במיוחד כשזה נוגע להחלטה כמו ביצוע קעקוע. אין ספק שבסופו של דבר קעקוע נוגע אך ורק אליך, אבל לשמוע מה חושבים האנשים הקרובים אליך לא יכול להזיק.

מעבר ליעוץ מהאנשים הקרובים אליך, חשוב עוד יותר לגשת ליעוץ מקצועי אצל מקעקע שאתה סומך עליו. יעוץ מקצועי אצל מקעקע יעניק לך את האפשרות לדון בכל הפרטים הנוגעים לקעקוע. החל מקונספט הקעקוע והרעיון עליו חשבת ועד הדרך לטיפול נכון בקעקוע, שחשובה לא פחות מהקעקוע עצמו.

פגישת יעוץ מוצלחת אצל מקעקע היא כזו בה הוא עוזר בגיבוש הרעיון לקעקוע מתחילתו ועד סופו. על המקעקע להציע רעיונות הדומים לרעיון המקורי של הלקוח, תוך שהוא מקפיד לא לשנות בצורה ניכרת את המחשבה שלו אך באותו זמן ממקד אותו על פרטים חשובים שעליו לקחת בחשבון.  
מומלץ להגיע בראש פתוח וללא דעה נחרצת לגבי ‘כיצד תרצה שהקעקוע יראה’, שכן המפתח לקעקוע מוצלח הוא תקשורת והבנה ברורה של המקעקע בצרכי (ולפעמים דרישות) הלקוח.

פרטים חשובים ביותר הנוגעים לקעקוע כמו מיקום הקעקוע והעיצוב שלו יכולים להיסגר אך ורק בפגישת יעוץ אחד על אחד מול המקעקע. קיימים גורמים רבים אשר על המקעקע לשים לב ויכולים להיות רלוונטיים לקעקוע הבא שלך כמו תכונות פיזיות המשתנות בין אדם לאדם, סוג העור שלו, קעקועים קודמים אם קיימים ועוד.
בפגישה תוכל לקבל מושג גם על איכות הסטודיו עצמו.  זוהי הזדמנות מצוינת לראות את סביבת העבודה של הסטודיו, החלל שבו הוא יתבצע הקעקוע ואת האווירה הכללית במקום. רמת המקצועיות של המקעקע אסורה לבוא על חשבון הניקיון והסטריליות שלו, אשר ביחד מטרתם לגרום לך להרגיש תחושת ביטחון מלאה.

אורך ממוצע של פגישת יעוץ אצל מקעקע הוא בין 10 ל15 דקות. אנו ממליצים להגיע לפגישת היעוץ מוכנים כמה שאפשר מבחינת הרעיון בראש ועיצוב הקעקוע עליו חשבת. תמונות של קעקועים בטעם ובסגנון שלך יכולות לעזור מאוד למקעקע בעת בניית והתאמת הקעקוע אליך. לכן חשוב לדעת ‘איך להתכונן לפגישת יעוץ אצל מקעקע’ ולעשות את זה נכון.

חשוב לדעת!
פגישת יעוץ אצל מקעקע אינה מחייבת.
אל תרגיש חוסר נעימות לבדוק עוד מקומות ועוד מקעקעים מוכשרים אשר יכולים להתאים לך ‘יותר’ מאשר מקעקע מסויים.
אם אתה מרגיש שהמקעקע שדיברת איתו יודע על מה הוא מדבר, נותן לך השראה לרעיונות טובים הנוגעים לקעקוע שלך ובאופן כללי מסב לך תחושת ביטחון מלאה – לך על זה.
אחרת, במידה ואתה מרגיש מהוסס בבחירה שלך או לא סגור שזהו אכן המקעקע הנכון עבורך – נסה מקעקעים אחרים.מרגע היעוץ עם המקעקע יכולים לעבור בין מספר ימים לבין חודשים ארוכים עד למועד ביצוע הקעקוע עצמו. תקופה זו היא חשובה ביותר על מנת לבדוק את חוזק הרעיון לקעקוע והאופן בו הוא יושב בראש. ביצוע קעקוע לאחר פרק זמן הקצר משבוע מרגע היעוץ יכול להסתיים בתוצאה לא רצויה, שלחלוטין יכולה להיחסך אם ממתינים פרק זמן ארוך יותר.
מהצד השני, לפעמים המתנה ארוכה מדי עד למועד ביצוע הקעקוע עצמו יכולה לגרום לשאלות ותהיות רבות הנוגעות לרעיון שלו וגם לעיצוב שלו. כל קעקוע יכול להכיל מספר אלמנטים גדול שכל אחד מהם דורש מחשבה רבה ויכול להשתנות בקלות. לכן, המתנה ארוכה מדי יכולה לגרום להרבה אי שקט בבחירה הסופית של הקעקוע.

ההמלצה שלנו בנוגע לזמן המעבר בין פגישת יעוץ לבין התור לביצוע הקעקוע עצמו היא להמתין לפחות שבועיים.

זכור, קעקוע נועד לקשט את גופך בדרך הייחודית אך ורק אליך. חשוב על רעיון מקורי הנוגע בך בנקודות האישיות ביותר ואל תפחד להתייעץ עם מי שתבחר.