המדריך המלא לטיפול נכון בקעקוע

אנחנו יודעים שהטיפול בקעקוע הוא החלק החשוב ביותר אליו כדאי לשים לב על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור קעקוע חדש. למרות זאת, רבים מהאנשים היום המבצעים מאות מקעקעים אשר לכל אחד מהם צורת טיפול מעט שונה מהאחר.
הסיבה העיקרית לשוני בדרכי הטיפול בקעקוע שמציע כל מקעקע היא שקיימות מספר דרכים לטיפול נכון בקעקוע. חלק מהמקעקעים ימליצו על משחות וקרמים אותם ניתן לקנות בכל בית מרקחת ומוכחות כיעילות מאוד וחלק אחר של המקעקעים יעדיף להמליץ דווקא על משחות וקרמים אותם הם מספקים אשר לא בהכרח תורמים רבות להחלמת הקעקוע.

כאן נציג עבורך את הדרך הנכונה והבטוחה לטיפול בקעקוע אשר תבטיח לך את התוצאה הטובה ביותר לקעקוע הבא שלך.
הידע שלנו מתבסס על ניסיונם בתחום של עשרות מהמקעקעים המומלצים ביותר בישראל, אשר הסכימו באופן חד משמעי על הדרך לטיפול נכון בקעקוע חדש.

משך זמן הטיפול בקעקוע

משך זמן הטיפול בקעקוע

לכל קעקוע חדש נדרשת תקופת החלמה הנמשכת בדרך כלל בין שלושה שבועות לחודש. משך זמן הטיפול בקעקוע חדש עלול להשתנות אצל כל אחד ואחד, שכן לכל אדם קיים סוג עור שונה ובעל יכולות החלמה שונות מהאחר. חלק מהאנשים זוכים להחלמה מהירה מאוד של הקעקוע ואילו חלק גדול מהאנשים יצטרכו לשים לב לכל שלב בתהליך ההחלמה על מנת להגיע לתוצאות מיטביות.

השבוע הראשון לאחר ביצוע הקעקוע הוא בעל חשיבות ענקית לצורך השגת התוצאה הרצויה של הקעקוע. לכן, חשוב מאוד לדעת איך לטפל בקעקוע בצורה נכונה אשר תימנע ממנו נזק היכול להיות בלתי הפיך וחשוב מזה – תחסוך לך ביקורים נוספים ולא רצויים בסטודיו.
 
* שמור על החבישה הראשונית של המקעקע למשך לפחות שעתיים. על המקעקע להעריך את משך הזמן בו עליך לחבוש את הקעקוע ולכסות אותו בדרך בכלל באמצעות ניילון נצמד.
התחבושת תכסה את הקעקוע ותמנע מגע עם האוויר העלול לסכן את קווי המתאר של הקעקוע ואפילו את איכות הצבעים שלו.
על המקעקע למרוח שכבה עדינה של משחה או קרם (בפאנטן בדרך כלל) טרם החבישה ובכך למנוע התייבשות של העור העלולה לפגום בקעקוע.

הוראות טיפול בקעקוע - שלב אחרי שלב

התחבושת הראשונה

טיפול בקעקוע מתחיל כבר בסטודיו עצמו. מרגע סיום הקעקוע, על המקעקע למרוח שכבה דקה של קרם או משחה (בדרך כלל בפאנטן) על כל איזור הקעקוע. מיד אחר כך תגיע החבישה באמצעות הניילון המפורסם אשר תימנע מהקעקוע מגע עם האוויר וחשיפה לזיהומים שונים היכולים בקלות להשפיע על התוצאה הסופית של הקעקוע.

מפתה ככל שיהיה, אין להסיר את החבישה או הניילון למשך לפחות שעתיים מרגע ביצוע הקעקוע. משך הזמן עם התחבושת ישתנה בהתאם לגודל הקעקוע שתבחר ויושפע גם מהמיקום על הגוף של הקעקוע.
התחבושת תמנע מהקעקוע להיות חשוף לבקטריות היכולות להזיק לו, למגע אור שמש ולשפשוף הבגדים עם הקעקוע אשר יכול לפגוע בו מאוד.

שטיפה ראשונה

בדרך כלל השטיפה הראשונה של הקעקוע תתרחש לאחר לא פחות מ5 שעות מרגע סיום הקעקוע.
לאחר וידוא ידיים שטופות ונקיות, תוכל לשטוף את הקעקוע בעדינות באמצעות סבון מיוחד (??) ומים מעט חמים. מומלץ לעסות את הקעקוע בעדינות עם האצבעות כדי למנוע גירוי של העור.

ברגע הזה הלחות של העור עלולה להיעלם ולהשאיר את הקעקוע חשוף לאוויר. קעקוע חדש נוטה להופיע עם עודף צבע ודיו לאחר השטיפה הראשונה, אך אין בהכרח כדי לעורר חשש, שכן מדובר בדיו הנאגר במהלך ביצוע הקעקוע ושצריך לצאת החוצה.

לאחר השטיפה, מומלץ לעסות את איזור הקעקוע עם נייר מגבת ולהשאיר אותו חשוף לאוויר נקי (בבית או בכל מקום סגור) למשך שעה. מרגע שהקעקוע יבש לחלוטין, תוכל למרוח בעצמך שכבה דקה של קרם או משחה על האיזור המקועקע ולהשאיר אותה גלויה (ללא חבישה) כדי לתת לקעקוע לנשום.

שבוע ראשון

ביומיים הראשונים מרגע ביצוע הקעקוע, האיזור המקועקע בגוף עלול להרגיש חם יותר מבדרך כלל ואף להיות אדמומי. גם הצבעים של הקעקוע עלולים להופיע בצורה בהירה יותר על העור. הקעקוע יקבל את צורתו הסופית עם משך זמן ההחלמה.

חשוב למנוע מגע של הקעקוע עם מים במשך השבועות הראשונים (בין 3 ל6 שבועות), חוץ מבמהלך השטיפה שלו.

המשך לשטוף את הקעקוע באופן זה למשך השבוע הראשון בין פעמיים ל3 פעמים ביום.
אדם העובד במשרד ממוזג במשך רוב שעות היום יוכל לשטוף את הקעקוע אפילו רק פעם אחת ביום. לעומת זאת, לאלה שנמצאים בסביבת עבודה הדורשת מאמץ פיזי או אפילו חשיפה לשמש – מומלץ לשטוף את הקעקוע פעם בכמה שעות.

הדרך הטובה ביותר לשטוף את הקעקוע היא באמצעות אצבעות נקיות ולא באמצעות בגדים או מגבת, אשר בקלות יכולים ליצור גירוי של העור ומניעה של הגלדים מלהחלים בצורה נכונה.

אדמומיות ונפיחות יעלמו בדרך כלל עם סיום השבוע הראשון של הטיפול בקעקוע.

שבוע שני

עם תחילת השבוע השני לטיפול בקעקוע, כמות גדולה מהגלד של הקעקוע עתיד ליפול. חשוב מאוד שתהליך השטיפה של הקעקוע במשך שבוע זה יהיה עדין ככל האפשר ויאפשר לגלדים לנשור מבלי לפגוע בקעקוע עצמו.

העור עלול להרגיש מגרד באופן משמעותי במהלך שבוע זה, אך אין לגרד אותו בשום צורה. מריחת שכבה עדינה של משחה תעזור להפיג את תחושת הגירוד.
אנו ממליצים לאחסן את המשחה במקרר לצורך הרגעת העור באופן מיידי ולתגובה נכונה בעור מגרד.

שבוע שלישי

החלק האחרון בתהליך ההחלמה של הקעקוע עלול להיות איטי ולכן דורש הרבה סבלנות. רוב הגלדים בשלב זה כבר אמורים היו ליפול עד עכשיו. גלדים קטנים ומעט עור פצוע עלולים להופיע, אבל גם הם יעלמו לגמרי ככל שתהליך הטיפול בקעקוע ימשך.

גלדים ועור מתקלף עלולים לגרום לאיזור להיראות יבש ופצוע. שימוש במשחה ומניעת חשיפה לשמש יעזרו לקעקוע בהתאוששות.

השכבה החיצונית של הקעקוע אמורה להתאושש בצורה מלאה עד סיום השבוע השלישי. החלק הפנימי של הקעקוע לעומת זאת יידרוש מעט יותר זמן עד להחלמה מלאה, אך גם פחות טיפול.

מרגע זה, הסיכוי לאינפקציה הופך לנמוך באופן משמעותי שכן השכבה החיצונית של הקעקוע כבר החלימה ולא קיים עור פצוע שימשוך אליו זיהומים ובקטריות.

מריחת משחה באופן קבוע בחודשים שלאחר ביצוע הקעקוע יעזרו בשמירה על נראות הקעקוע בצורה בהירה וברורה. שמירה על הקעקוע מפני השמש היא חשובה מאוד במהלך החודשים הבאים.

דחייה של הדיו ואלרגיות של העור

בכל שלב במהלך הטיפול בקעקוע מסוגל הגוף עלול לדחות את צבע הדיו המוחדר אליו. במצב כזה עלולה להופיע פריחה כואבת על העור.

על מנת למנוע דחייה של הדיו, מקעקעים מסויימים מסוגלים לבצע בדיקות אלרגיה אל צבע הדיו באמצעות החדרת כמות קטנה של דיו אל העור. 

כל הבחנה בפריחה המופיעה באיזור הקעקוע או מסביב לו דורשת בחינה אצל רופא להמשך טיפול.

Send this to a friend